NeurografikaNeurografika – savo rankomis piešiamas gyvenimo paveikslas

2024-02-100
https://minciudovanos.lt/wp-content/uploads/2020/02/11-1280x1508.jpg

Dailininkai ar dailės kūriniais besigėrintys žmonės žino, jog mus veikia ir kūrinio kompozicija, ir spalvos, ir tai, ko kartais net patys negalime įvardinti. Ir šį poveikį kiekvienas jaučiame savaip. Jeigu norime profesionalesnių konsultacijų, kreipiamės į dailės terapeutus. Tik tai paprastai darome tada, kai susiduriame su rimtomis problemomis ar net sveikatos negalavimais. Gal daug naudingiau būtų...

Dailininkai ar dailės kūriniais besigėrintys žmonės žino, jog mus veikia ir kūrinio kompozicija, ir spalvos, ir tai, ko kartais net patys negalime įvardinti. Ir šį poveikį kiekvienas jaučiame savaip. Jeigu norime profesionalesnių konsultacijų, kreipiamės į dailės terapeutus. Tik tai paprastai darome tada, kai susiduriame su rimtomis problemomis ar net sveikatos negalavimais.

Gal daug naudingiau būtų įvairius dailės terapijos metodus išbandyti tiesiog kasdienybėje, nelaukiant, kol gyvenimas verste privers?

Neurografika – gyvenimo pokyčiai ant markerio galiuko

Šią frazę mėgsta kartoti šios technikos autorius P. Piskariovas. Esmė ta, kad net bet kuris žmogus, kuris geba rankose laikyti markerį, gali piešti neurografinius piešinius. Tiesiog reikia atsižvelgti į specialisto ar instruktoriaus rekomendacijas, laikytis tam tikrų tik tai technikai būdingų taisyklių ir rezultatai greitai ims stebinti.

Savaime suprantama, piešimo įgūdžių stokojantis žmogus proceso pradžioje gali šiek tiek nuliūsti dėl nepavykusios linijos ar kito objekto pavaizdavimo. Tačiau tai tik žmogaus vidinio kritiko problema. Iš tiesų visi piešinukai yra verti autoriaus dėmesio ir džiugaus įsivertinimo. Juk tai asmeninio gyvenimo mažytis antspaudėlis popieriuje. Unikalus, vienintelis ir.. svarbiausia bet kada pasiduodantis korekcijoms.

Neurografika leidžia atsikratyti vidinių pasipriešinimų

Vienas iš populiariausių algoritmų, nuo kurio paprastai žmonės ir pradeda mokytis neurografikos – BLOKŲ ŠALINIMAS. Yra 3 skirtingos blokų šalinimo technikos (viena iš jų https://bit.ly/2v98fDJ), kurių esmė pašalinti vidinius trukdžius, trukdančius jaustis gerai. Kas tai gali būti?

  • Vidinis pasipriešinimas konkretaus darbelio ar didelio projekto pradėjimui.
  • Aiškiai suvokiamas ar sunkiai atpažįstamas nerimas.
  • Dėl konkretaus įvykio ar sunkios dienos susikaupusi įtampa.
  • Sunkiai apibūdinamas pasipriešinimas net maloniems gyvenimo pokyčiams.
  • Ir pan.

Vidinių blokų, trukdančių žengti pirmyn daugybė. Piešiant neurografikos piešinį ir stebint savo mintis, emocijas, net kūno reakcijas, galime daug pasakyti apie savo konkretų bloką ir su juo draugiškai bei spalvingai atsisveikinti.

Gyvenimo projektas piešiamas savomis rankomis

Atikračius vidinio pasipriešinimo, galima ryžtingiau imtis savo tikslų įgyvendinimo. Kadangi neurografika yra integracinė technika, pagrįsta psichologijos, dailės terapijos, koučingo, geštalto metodų ir pan. principais, per trumpą laiko atkarpą galime pamatyti visumą. Viskas, kas užpildo mūsų pasaulį, gali būti atspindėta ant popieriaus lapo ir užfiksuota. Tai padeda susimąstyti ir pamatyti ateities perspektyvą.

Kasdien mes kuriame savo gyvenimą. Kasdienybę galime paįvairinti piešdami savo gyvenimo scenarijus – dėliodami pačius įdomiausius maketus ir numatyti pačias gražiausias spalvas. Nemokamų eksta atliekamų neurografikos technikų rasite http://shorturl.at/cQZ57

 

 

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *