Mąstau ir rašauKUO SKIRIASI MINTYS IR ĮSITIKINIMAI?

2024-02-170
https://minciudovanos.lt/wp-content/uploads/2022/07/mintys-1280x853.jpg

Gal ir keistas klausimas, ne juk bendrąja prasme įsitikinimus irgi galima pavadinti mintimis, bet… Pastebėkime, kaip kasdien mūsų galvoje bėgioja daugybė minčių mintelių. Kai kurios tokios sprinterės, kad lekia, pralekia, nulekia ir po akimirkos apie jas visiškai pamirštame. Juk net įsižiūrėti ar įsiklausyti į jas nespėjome. Yra minčių, kurios ilgiau apsilanko ir jos turi galimybę...

Gal ir keistas klausimas, ne juk bendrąja prasme įsitikinimus irgi galima pavadinti mintimis, bet…
Pastebėkime, kaip kasdien mūsų galvoje bėgioja daugybė minčių mintelių. Kai kurios tokios sprinterės, kad lekia, pralekia, nulekia ir po akimirkos apie jas visiškai pamirštame. Juk net įsižiūrėti ar įsiklausyti į jas nespėjome. Yra minčių, kurios ilgiau apsilanko ir jos turi galimybę įsitvirtinti atmintyje – džiuginti, liūdinti, vesti iš pusiausvyros… Tačiau ir pastarąsias įgudęs minčių stebėtoja gali ramiai priimti, pabendrauti ir paleisti plaukti toliau.
Kai mūsų galvoje ima kalbėti ĮSITIKINIMAI, jau taip paprasta atsisveikinti neįmanoma. Kodėl?
Dėl to, kas įsitikinimas gyvena ne tik galvoje. Jis giliai įsitvirtinę emocijose ir kūno atmintyje. Kitaip tariant, visos esminės mūsų visumos sudėtinės dalys sutaria. Pamėginkime garsiai ištarti vieną iš savo įsitikinimų, kuriuo tikrai tikite ir vadovaujatės. Nesvarbu, jis palaikantis ar trukdantis. Pavyzdžiui, „man puikiai sekasi parduoti laikrodžius, aš puikus pardavimų vadybininkas/ė“ ar „Manęs vėl nepastebėjo, nes esu nevykėlis/ė“. Susikoncentruokite į vieną įsitikinimą ir ištarę pastebėsite, kaip kyla atitinkamos emocijos, o kūnas atitinkamai išsitiesia ar susigūžia, norisi slėptis ar eiti pirmyn, pirmyn. Pastebėjote?
Taigi, ĮSITIKINIMAI – jau vien smagiai po galvą plaukiojančios mintys. Tai lyg tvirtos statybinės plytos, iš kurių pastatytas mūsų asmenybės pagrindas. Šiomis tvirtomis mintimis/įsitikinimais mes tvirtai tikime – kai kada sąmoningai, kai kada pasąmoningai.
Kadangi kiekvienas turime įsitikinimų, kurie mums trukdo, norint, kad jie transformuotųsi į palaikančius, reikia padirbėti. Vienas iš būdų – akivaizdžių įsitikinimų išpiešimas neurografine technika https://www.youtube.com/watch?v=7iP6D9Y_h1U. Kitas – asmeninės koučingo sesijos. Jų metu su ribojančiais įsitikinimais dirbama giliai ir nuosekliai.https://minciudovanos.lt/paslaugos/
Tiesa, jeigu atitinkami įsitikinimai jumyse gyvena 30,40,50 ar daugiau metų, savaime suprantama, jie nepabėga iš galvos, emocinio centro, kūno atminties per valandą, dieną, savaitę. Pokyčiai vyksta pamažu, sava tėkme. TIK, svarbu prisiminti, kad kiekvienas pokytis prasideda nuo pirmojo žingsnio ir konkretaus veiksmo.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *